Tłumy zawitały na stację kolejki 1 maja. Tłumy zawitały na stację kolejki 1 maja. fot. Damian Duda & Patrycja Płócieniak.

Rekordowe tłumy na kolejce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Święto Pracy w Środzie rozpoczęło się inauguracją sezonu Średzkiej Kolei Powiatowej. Tłumy miłośników bany – nie tylko z całej Polski, ale również ze świata – przybyły na stację, by podziwiać jej pierwszy start w tym roku.

Pierwszy dzień maja był bardzo pracowity dla kolejki oraz obsługujących ją osób. Od samego rana trwały prace związane z przygotowaniem parowozu Px48-1756 do jazdy. Już na godzinę przed odjazdem bany na stację zaczęli docierać pierwsi pasażerowie, a wśród nich osoby z całej Polski, a nawet turyści z Walii czy Japonii. Wagony wąskotorówki podczas dwóch pierwszych kursów do Zaniemyśla były wypełnione po brzegi, a część pasażerów zmuszona była do stania w przedsionkach wagonów.
Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” przypomina, że cały czas trwa naprawa wagonu 1Aw, który wkrótce zapewni dodatkowe 38 miejsc siedzących na pokładzie średzkiej kolejki. Z danych towarzystwa wynika, że 1 maja wąskotorówką przejechało około 1200 osób. Jest to rekord przewozowy od 1999 roku, kiedy kolejka również woziła tłumy z okazji majówki.
Wszyscy chętni, którzy nie mieli okazji udać się podczas długiego weekendu w podróż baną do Zaniemyśla, będą mogli zrobić to w każdą sobotę i niedzielę oraz święta w godz. 10:00, 14:00 i 18:00. Kursy powrotne wyruszają z zaniemyskiej stacji w godz. 13:00, 17:00 i 20:15. Pełen rozkład jazdy wraz z wyszczególnionymi dniami kursowania parowozu Px48-1756 oraz lokomotywy spalinowej Lyd1-210 znaleźć można na stronie www.sredzkakolej.pl.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.