Średzka "bana" rozpocznie swój sezon już 1 maja. Średzka "bana" rozpocznie swój sezon już 1 maja. fot. Mateusz Jungst

Bana ruszy na tory

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już tradycyjnie, 1 maja rozpocznie się kolejny sezon kursowania Średzkiej Kolei Powiatowej. W tym roku będzie on przebiegał pod znakiem parowozu Px48-1756, który w ubiegłym roku powrócił do ruchu po dwóch latach generalnej i skomplikowanej naprawy.

Podczas zimowej przerwy w kursowaniu kolejki działacze Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana” podjęli się wielu prac. Sztandarowym zadaniem była naprawa torowiska, której owocem jest wymiana ponad 700 podkładów kolejowych na trasie kolejki. Nacisk został położony w sposób szczególny na odcinek torów w Polwicy oraz w okolicach ulicy Rejtana. Tak gruntowna naprawa wystarczy z pewnością na dobrych kilkadziesiąt lat. Kolejnym zadaniem realizowanym przez miłośników kolejki była naprawa główna wagonu 1Aw, który jeszcze w tym sezonie zasili skład pociągu do Zaniemyśla. Kolejka pojedzie 1, 3, 5 oraz 6 maja. Szczegółowy rozkład jazdy oraz cennik można znaleźć na sredzkakolejpowiatowa.pl.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.