Diabetycy średzcy na ostatnim spotkaniu edukacyjnym gościli prof. dr hab. n. med. Jacka Wachowiaka z onkologii dziecięcej. Diabetycy średzcy na ostatnim spotkaniu edukacyjnym gościli prof. dr hab. n. med. Jacka Wachowiaka z onkologii dziecięcej.

O nowotworach w szkole cukrzycy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec marca w Średzkiej Szkole Zdrowia diabetyków omawiano choroby nowotworowe.

Prof. dr hab. n. med. Jacek Wachowiak wygłosił wykład „Nowotwory u dzieci, aktualne wyniki leczenia i znaczenie wczesnego rozpoznania”. Jeśli choroby nowotworowe u dzieci zostaną zdiagnozowane w pierwszym stadium rozwoju, są praktycznie zupełnie wyleczalne. Profesor jest kierownikiem Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a także konsultantem wojewódzkim w zakresie onkologii i hematologii dziecięcej.
Natomiast dr A. Paciorkowski omówił przyczyny i skutki ostrych powikłań cukrzycy, to jest hipoglikemii, hyperglikemii i kwasicy cukrzycowej, oraz wskazał, jak unikać tych groźnych dla zdrowia i życia stanów.
Kolejne spotkanie edukacyjne odbędzie się 26 kwietnia o godz. 16:00 w Ośrodku Kultury, a po nim nastąpi coroczne walne zebranie sprawozdawcze, na którym obecność członków SDŚ jest obowiązkowa.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.