Wydział Pracy zniknie 1 kwietnia z naszego sądu. Wydział Pracy zniknie 1 kwietnia z naszego sądu.

Koniec prawa pracy w Środzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już niedługo mieszkańcy w sprawach związanych z prawem pracy rozpatrywanych przez sąd będą musieli udać się znacznie dalej niż do średzkiego sądu. Wydział Pracy zniknie 1 kwietnia z naszego sądu.

Stanie się tak zgodnie z zarządzeniami ministra sprawiedliwości w sprawie zniesienia niektórych wydziałów w sądach rejonowych oraz przekazania innym sądom rejonowym rozpoznawania spraw z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Wydział Pracy średzkiego sądu przestanie istnieć z dniem wejścia rozporządzenia w życie, czyli 1 kwietnia.

Sprawy toczące się w Środzie zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Poznań Grunwald i Jeżyce przy ul. Kamiennogórskiej 26. Trzeba będzie więc pokonać znacznie więcej kilometrów, udając się do sądu w sprawach związanych z prawem pracy.

– Reorganizacja ma przyczynić się do zapewnienia racjonalności struktury organizacyjnej w średzkim sądzie oraz prawidłowego wykorzystania etatów sędziowskich i urzędniczych – komentuje zmianę Urszula Mroczkowska, prezes sądu w Środzie.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Benek Benek 02 kwiecień 2018

    Rzeczywiście daleko strasznie. Pani redaktor tak napisała, jakby Poznań był na Syberii. Trzydzieści minut pociągiem, 40 samochodem i się jest :) Jak dla nas Poznań jest daleko od Środy to później zdziwienie, że jesteśmy daleko pod względem życia od Poznania.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.