Andrzej Wojciechowski - Wielkopolskim Rolnikiem Roku 2017. Andrzej Wojciechowski - Wielkopolskim Rolnikiem Roku 2017.

Rolnik Roku ze Środy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną niedzielę w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się XVII finał Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku” 2017. Tytuł trafił do średzianina.

Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 56 rolników z 23 powiatów, którzy następnie poddani zostali wnikliwej ocenie przez kapitułę konkursu. Oceniano organizację gospodarstw, osiągane efekty ekonomiczne, perspektywy rozwoju, a także infrastrukturę, wyposażenie oraz estetykę obejścia. Po kilku miesiącach, w trakcie których odbyły się wizytacje gospodarstw, kapituła wytypowała 20 najlepszych rolników jako nominowanych, a spośród nich wskazała 10 laureatów, którzy otrzymali tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku 2017. Statuetka Siewcy powędrowała w ręce średzianina Andrzeja Wojciechowskiego, docenionego za przedsięwzięcia na wielohektarowym gospodarstwie w Murzynówku oraz pracę nad stadniną koni w Młodzikowie.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 14 lipca
„Moim marzeniem są Igrzyska Olimpijskie”
Środa: Nie masz planów na lipiec i sierpień? Spędź wakacje z zapasami
Koronawirus: Stan na dzień 13 lipca
Wybory 2020: Nie byliśmy jednomyślni