Zmiany w rozkładzie dotyczą głownie gmin Zaniemyśl i Krzykosy. Zmiany w rozkładzie dotyczą głownie gmin Zaniemyśl i Krzykosy.

Przybywa kursów. Zapoznaj się ze zmianami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy wiejskich miejscowości coraz bardziej interesują się komunikacją miejską. Powiat średzki dokłada więc kursów. Kto od 1 marca zyska dodatkowe możliwości poruszania się, a kto musi zwrócić uwagę na zmiany w godzinach i trasach kursowania autobusów?

Pierwszą zmianą w rozkładzie jazdy jest dodatkowy kurs w samo południe na trasie Środa – Winna Góra.
Kolejne zmiany dotykają głównie mieszkańców zaniemyskiej i krzykoskiej gminy. Najsilniej odczują to podróżni z gminy Zaniemyśl. W ich przypadku linia nr 19 zostaje pozbawiona porannego kursu. Pozostaje tylko popołudniowy. W zamian przewoźnik uruchamia jednak dodatkowo dwie linie: 25 i 26. Linia 25 to poranna linia, a 26 to linia poranna i popołudniowa. Słowem, mieszkańcy gminy zyskują dwa kursy, oraz to, że autobus dotrze do miejscowości do których wcześniej nie docierał, m.in. do Młodzikowa, Młodzikówka, Borowa, Garbów, a także Pigłowic.

Z rozkładu linii numer 21 wypadł przystanek w Murzynowie Leśnym, przez co autobus ze Środy wyjeżdżał będzie trochę później.

Na linii 22 znacznie zmienia się trasa przejazdu. Teraz autobus będzie poruszał się głównie trasą DK11 i dodatkowo przejeżdżał m.in. przez Murzynowo Leśne, Sulęcinek, Przymiarki, Solec i dalej kontynuował trasę jak dotychczas. Wiele miejscowości z tej linii przejęły kursy na liniach numer 25 i 26. Zmiany w przypadku linii 22 wpłyną na skrócenie czasu przejazdu.

W niektórych liniach dochodzą miejscowości, a w innych przystanków jest mniej. Na wszystkich trasach zmieniają się, mniej lub bardziej, godziny kursowania. Warto więc przed 1 marca na stronie Urzędu Miejskiego w Środzie, a także na stronach internetowych poszczególnych gmin i oczywiście na rozkładach umieszczonych na przystankach zapoznać się dokładnie ze zmianami w rozkładzie.

Zmiany te nie wpływają znacząco na rozkłady weekendowe w tych miejscowościach. Jedyne różnice, jakie można odnotować, to drobne przesunięcia czasowe.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.