IMGW ostrzega przed silnymi mrozami. IMGW ostrzega przed silnymi mrozami.

Zima nie odpuszcza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem prawie w całym kraju, także na terenie naszego powiatu.

W ciągu ostatnich nocy temperatura spadała miejscami nawet poniżej -15˚C. Niestety, zima nie ma zamiaru szybko się z nami pożegnać. Do 2 marca prognozuje się temperaturę w nocy od -15˚C do -13˚C (lokalnie nawet do -18˚C). W ciągu dnia termometry mają wskazywać maksymalnie od -8˚C do -5˚C. Pocieszyć może fakt, że będzie słonecznie.
IMGW ostrzega wszystkich mieszkańców regionów dotkniętych mrozami. Zaleca zachowanie ostrożności, gdyż duże mrozy są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Należy także przypomnieć, że niebezpieczne jest pozorne „rozgrzewanie się” napojami alkoholowymi.
Ważne również, aby nie pozostawać obojętnym i niezwłocznie zgłaszać straży miejskiej lub policji, jeśli zauważymy osobę bezdomną oraz potrzebującą pomocy. Pamiętajmy także o zwierzętach, dla których takie mrozy są równie niebezpieczne.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.