Wizyta na komisji wojskowej jest obowiązkowa i nikomu nie uda się wymigać od tego obowiązku. Wizyta na komisji wojskowej jest obowiązkowa i nikomu nie uda się wymigać od tego obowiązku.

Ojczyzna wzywa młody człowieku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, kiedy musi stawić się przed komisją wojskową. Przed kilkoma laty było to równoznaczne z wezwaniem do wojska. Teraz służy to określeniu zdolności do czynnej służby wojskowej. Kiedy trzeba się zgłosić i dlaczego nie warto lekceważyć tej wizyty?

Kwalifikacja na terenie powiatu średzkiego będzie przeprowadzana od 6 do 22 marca, a siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej mieścić się będzie w Ośrodku Kultury w Środzie.
Obowiązkowi zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni urodzeni w 1999 roku, a także ci, którzy nie stawili się do kwalifikacji wojskowej w latach poprzednich, a w br. kończą 24. rok życia. Stawić się przed komisją będą musiały także panie, które kończą średnie lub wyższe szkoły o profilu medycznym.
W celu sprawnego przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej, osoby podlegające temu obowiązkowi wzywane będą przed komisję przez burmistrza i wójtów na określony dzień. Zgłaszający się mają obowiązek dostarczyć prowadzącym kwalifikację dowód osobisty, posiadaną dokumentację medyczną, fotografię bez nakrycia głowy o wymiarach 3x4 cm, dokumenty potwierdzające zdobyte wykształcenie (świadectwo ukończenia szkoły) i zaświadczenie potwierdzające kontynuowanie nauki. Osoby uchylające się od obowiązku zgłoszenia się do kwalifikacji wojskowej podlegają odpowiedzialności karnej. W tym roku wezwanych przed komisję zostanie 299 mężczyzn rocznika podstawowego, 29 mężczyzn ze starszych roczników i 2 panie.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.