Lasy po 11 sierpnia zmieniły się nie do poznania. Lasy po 11 sierpnia zmieniły się nie do poznania.

Był las, nie ma lasu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy przed kilkoma tygodniami na naszym portalu www.glospowiatusredzkiego.pl umieszczony został materiał informujący o nadal obowiązującym zakazie wstępu do lasu, niemal od razu pojawiło się kilka głosów oburzenia.

Na początku stycznia otrzymaliśmy od jarocińskiego nadleśnictwa informację, że udało się usunąć około czwartą część wiatrołomów z lasów.
– Szacunkowa ilość drewna powalonego przez sierpniowy huragan to 180 000 m3. Do chwili obecnej usunęliśmy 52 700 m3 – informował wówczas Jan Bartczak. „Chyba ktoś zwariował, żeby zakazywać wstępu lasu” – pisał z kolei jeden z komentujących.
Warto zauważyć, że zakaz wstępu został ogłoszony przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. O tym, jak wielkie szkody w drzewostanie wyrządziła wichura z 11 sierpnia, mogliśmy się przekonać, oglądając zdjęcia przysłane przez jednego z Czytelników. Przypomnijmy, że na terenie większości lasów nadal trwają prace i ciągle obowiązuje zakaz wstępu.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.