Już w marcu ruszą nowe linie komunikacji miejskiej. Już w marcu ruszą nowe linie komunikacji miejskiej.

Nowe linie autobusowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 marca powiat średzki, przy współpracy z gminami Krzykosy i Zaniemyśl, uruchomi dwie dodatkowe linie autobusowe na trasach Środa – Zaniemyśl. Działania samorządu są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców w tym zakresie.

Pierwsza z linii ma swój początek w Środzie i biegnie przez Słupię, Śnieciska, Polwicę, przez Łękno aż do Zaniemyśla. Następnie zawraca w kierunku Środy, wjeżdżając do Brzostka, Mądrych oraz dodatkowo do Pigłowic (miejscowości, która nigdy wcześniej nie była objęta nieodpłatną komunikacją powiatową).
Druga trasa biegnie bezpośrednio drogą wojewódzką ze Środy do Zaniemyśla, natomiast wraca przez Lubonieczek, Czarnotki i, co jest nowością, Młodzikówko, Młodzikowo, a także Sulęcin, Garby, Borowo, Nadziejewo i Kijewo.
Te dwie trasy powstały w ramach modyfikacji obecnej linii nr 19. Zmiany dotyczą jedynie dni roboczych. W weekendy linia nr 19 jeździć będzie tak jak dotychczas. Od poniedziałku do piątku autobusy obu linii będą dowozić do Środy mieszkańców z Zaniemyśla oraz miejscowości leżących wzdłuż trasy przed godziną 8:00. Powroty zaplanowano około godziny 15:00-16:00, czyli w godzinach największego natężenia pasażerów.
Od 1 marca inny przebieg będzie miała też linia nr 22 ze Środy, przez Krzykosy, do Pięczkowa. Trasa zostanie zmieniona na odcinku Środa – Solec. Autobus wyruszy ze Środy drogą krajową nr 11, dotrze do Murzynowa Leśnego, a następnie do Sulęcinka i do Solca, jadąc przez Przymiarki.
Zmiana będzie skutkować tym, że autobus nr 21 (Środa – Nowe Miasto) nie będzie wjeżdżał do Murzynowa Leśnego. Nowości dotyczyć będą kursu porannego oraz popołudniowego.
– Planowane wprowadzenie zmian wiąże się z przepełnieniem autobusów na liniach 19 i 22 – mówi
starosta Marcin Bednarz. – Zostaną one odciążone po utworzeniu nowych linii. Dodatkowo obszarem bezpłatnej komunikacji objęte zostaną kolejne miejscowości, czyli Pigłowice, Młodzikówko, Młodzikowo, Garby oraz Borowo i Przymiarki – dodaje.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

2 komentarzy

  • Link do komentarza Dariusz Jakubowski Dariusz Jakubowski 02 luty 2018

    A po co pisać o czymś co jest oczywiste? Jaki jest problem z tą komunikacją, bo nie rozumiem? Korzysta kto chce, ale każdy ma prawo. Z dróg czy chodników na obrzeżach miasta korzystają głównie okoliczni mieszkańcy, czy wówczas to też jest problem?

  • Link do komentarza Marcin Kiciński Marcin Kiciński 01 luty 2018

    Panie Redaktorze, może warto napisać, że transport jest finansowany ze środków publicznych określonych gmin/y lub i powiatu. Oznacza to, że koszty ponoszą wszyscy mieszkańcy, bez względu czy korzysta, czy nie korzysta z publicznego transportu zbiorowego.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.