Laureaci Rejsu Niepodległości wraz z w-ce minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Laureaci Rejsu Niepodległości wraz z w-ce minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Popłynie dookoła świata

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowany został Konkurs „Rejs Niepodległości”, w którym nagrodą był rejs dookoła świata. Jednym z laureatów został mieszkaniec Nowego Miasta – Jan Szymczak.

Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Gospodarki Morskiej wraz z Akademią Morską w Gdyni oraz Konferencją Episkopatu Polskiego.
– Pierwszym etapem konkursu było zbieranie głosów pod zdjęciem mojej Małej Ojczyzny. Moja fotografia przedstawiała żurawie na tle nadwarciańskich pól. Udało mi się zająć 16. miejsce na prawie 600 – opowiada 24-letni Janek. W następnym etapie, konkursie z wiedzy, uzyskał 29 punktów na 30 możliwych i został jednym z 400 laureatów.
Polski żaglowiec - Dar Młodzieży wyruszy z Gdyni w maju i będzie zawijał do wielu portów m.in. Lizbony, Kapsztadu, Hong Kongu i Nowego Jorku. Na jego pokładzie znajdzie się mieszkaniec naszego powiatu. W styczniu 2019 r. żaglowiec zawita do Panamy, aby wziąć udział w spotkaniu z papieżem podczas 34. Światowych Dni Młodzieży.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy