Zakończył się audyt Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego Wyspa Edwarda w Zaniemyślu. Zakończył się audyt Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego Wyspa Edwarda w Zaniemyślu.

Zakończono audyt na wyspie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończył się audyt Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego. Miał on wyjaśnić ewentualne nieprawidłowości finansowe w zakresie zarządzania jednostką, czy zatrudniania pracowników.

Według analizy wykazano nieprawidłowości w zakresie prowadzenia rachunkowości spółki, dokonywania sprzedaży z pominięciem kasy fiskalnej, niezgodne ze stanem faktycznym sporządzanie deklaracji VAT, a także nielegalne zatrudnianie pracowników. Audytor wskazał, że główna odpowiedzialność za błędy i nieprawidłowości spoczywa na prezes PCR Anecie Kłopot – Warteckiej oraz menadżer wyspy, gdyż w sposób niewystarczający nadzorowały i kontrolowały funkcjonowanie spółki. Warto jednocześnie podkreślić, że nie stwierdzono nadużyć polegających na defraudacji mienia.
- Audyt niestety wykazał nieprawidłowości dlatego sprawa, zgodnie z naszymi zapowiedziami, zostanie przekazana do wyjaśnienia odpowiednim służbom skarbowo-kontrolnym – mówi starosta Marcin Bednarz. Dokument został także przekazany policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.
- Część zaniechanych działań została już wykonana, m.in. uregulowane zostały należności względem Urzędu Skarbowego, tzn. rozliczono i uregulowano podatek VAT – mówi obecny prezes PCR Adam Trawiński.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy