Czy pałac w Winnej Górze zostanie sprzedany? Czy pałac w Winnej Górze zostanie sprzedany? screen www.wtkplay.pl

Marszałek kupi pałac w Winnej Górze?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że pałacu w Winnej Górze wraz z otaczającym go parkiem został wystawiony na sprzedaż. Kupnem zainteresował się Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Pałac, który jest wpisany do rejestru zabytków, na stałe zapisał się na kartach polskiej historii dzięki gen. Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu i jego potomnym – rodzinie Mańkowskich.
Nieruchomość obecnie jest prywatną własnością, a jej stan jest bardzo dobry. Została całkowicie odrestaurowana w latach 2003-2005. Cała posiadłość leży na ponad 8 hektarach powierzchni, a wewnątrz pałacu o powierzchni użytkowej 1412 m2 znajdują się: część muzealna, w tym dwie sale pamięci gen. Dąbrowskiego, część mieszkalna, jadalnie, biblioteka, sala kominkowa, siedem apartamentów, sala klubowa oraz pomieszczenie fitness. Na terenie parku można też znaleźć zabytkową stajnię z wozownią.
Nieruchomość w biurze obrotu nieruchomościami wyceniona została na 14 mln zł. Z właścicielem posiadłości negocjacje na temat kupna podjął Marszałek Wielkopolski. Chce utworzyć tam, na 100-lecie odzyskania niepodległości, muzeum J. H. Dąbrowskiego. Na razie jednak nie zdradza szczegółów.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy