Co powinieneś wiedzieć o bonie turystycznym?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek, 24 lipca została uruchomiona specjalną całodobowa infolinia. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać dane na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Obsługa bonu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Na platformie w roli "Ogólny" powstała osobna zakładka dla podmiotów turystycznych.

Dodajmy, że bon będzie można aktywować na PUE w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami) po wcześniejszym podaniu danych kontaktowych (adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego). Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba będzie podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu i jednorazowy kod autoryzacyjny.

Szczegółowe pytania dotyczące funkcjonowania bonu można też przesyłać mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

 Koncert charytatywny pt.

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 września
Koronawirus: Stan na dzień 19 września
Koronawirus: Stan na dzień 18 września
Powiat: Przerwy w dostawie energii elektrycznej
Koronawirus: Wyzdrowiała kolejna osoba