Niedowidzi ale potrafi kochać

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W średzkim schronisku nie brakuje zwierząt do adopcji. Znajdziecie tu sporo kotów i psów. Niektóre psy przebywają już tu długo. Za długo. Powód? Mają pewne wady, które przy bliższym poznaniu wcale nie muszą być takowymi.

Jednym z mieszkańców schroniska jest Lolek. To pies, który ma 10 lat i wiele przykrych doświadczeń. Nic nie wiadomo o jego latach szczenięcych ale z pewnością kłopoty psa zaczęły się, gdy zaczął tracić wzrok. Powodem tego była nieleczona zaćma. To prawdopodobnie pomogło poprzedniemu właścicielowi podjąć decyzje o pozbyciu się psa.

- Chłopaczek słabo widzi. Ten fakt jest źródłem stresów naszego bohatera. Nie wie,kto do niego podchodzi, jakie są jego intencje... Wtedy szczeka i pokazuje ząbki. Należy podejrzewać, iż mógł być bity, gdyż nie lubi dotyku obcych ludzi. Tylko wybrańcy, znani, kochający, dostępują zaszczytu głaskania i drapania Lolka. Uszko, grzbiet, główka i brzuszek aż proszą się o mizianie... Znika wówczas nerwowość, lęk, niepewność. I ta niepohamowana chęć spacerowania! Świetnie odnajduje się na wybiegu oraz na długim, ciekawym spacerze. Czworonoga intryguje łąka pełna zapachów, wysokich traw i miejsc, gdzie można poszaleć, poleżeć, domagać się pieszczot od opiekuna. Nie pogardzi towarzystwem, ale relacje z innymi psami muszą odbywać się na zasadach, które ustali Lolek. Za dużo szczekania, nachalność mogą go zirytować i wtedy dyplomatycznie się oddala.

Sierściuszek należy do małych piesków, dlatego nadrabia szczekaniem w boksie. Też chce być ważny. Niech te duże psiaki nie myślą, że wpędzą Lolka w kompleksy z powodu wzrostu! Jest niewielki, ale wyjątkowy. Pięknie chodzi na smyczy, wędrówka z nim to czysta przyjemność. Nie szarpie, nie ciągnie, nikogo nie atakuje ani nie goni. Delektuje się wędrówką i badaniem otaczającego świata. Lubi ludzi, lecz musi ich najpierw dobrze poznać – twierdzi Barbara Langner ze Stowarzyszenia Cztery Łapki, które adoptującym oferuje pełną wyprawkę i pomoc behawiorysty.

 

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

 Koncert charytatywny pt.

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 września
Koronawirus: Stan na dzień 19 września
Koronawirus: Stan na dzień 18 września
Powiat: Przerwy w dostawie energii elektrycznej
Koronawirus: Wyzdrowiała kolejna osoba