×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 46

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Jeszcze dużo pracy zostało leśnikom przy sprzątaniu po sierpniowej nawałnicy. Jeszcze dużo pracy zostało leśnikom przy sprzątaniu po sierpniowej nawałnicy.

Zakaz wstępu do końca roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cały czas obowiązuje zakaz wstępu do większości lasów na terenie jarocińskiego nadleśnictwa. Jest to następstwo sierpniowej wichury. Leśnicy cały czas pracują nad usunięciem wiatrołomów.

Huragan, jaki przetoczył się w sierpniu przez nasz powiat, trwał kilkadziesiąt minut, a jego skutki odczuwane są przez mieszkańców do tej pory. Niektóre z dachów nie zostały jeszcze naprawione, a do większości lasów nadal nie można wchodzić. Jesienią okazało się to szczególnie uciążliwe dla amatorów zbierania grzybów. Byli oni często upominani przez leśników, gdyż wchodzili na tereny leśne objęte zakazem.

– Zakaz wstępu do lasu będzie trwał do czasu usunięcia skutków huraganu. Przewidywany termin odwołania zakazu to koniec roku 2018 – informuje Jan Bartczak z jarocińskiego nadleśnictwa. – Szacunkowa ilość drewna powalonego przez sierpniowy huragan to 180 000 m3. Do chwili obecnej usunęliśmy natomiast 52 700 m3 – dodaje.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.