CUK

Środa: Życie nie ma swojej ceny - on doskonale to wie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności, które w przyszłości mogą okazać się bardzo pomocne.

Ratownik KPP ma większe szanse na uratowanie życia drugiej osoby, niż przeciętny człowiek. Fachowo przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa czy defibrylacja mogą przywrócić organizmowi funkcje życiowe. Ratownikiem KPP może zostać każdy, kto ukończy kurs i pozytywnie zaliczy egzamin końcowy.

Zauważyliście może napis RATOWNIK na jednej ze średzkich taksówek? Nie jest to przypadek, gdyż kierowca tego auta, Grzegorz Skuneczny, na co dzień wykonujący zawód taksówkarza, jest właśnie ratownikiem KPP. Pan Grzegorz, z racji swojej pracy, często spotyka się z ludźmi i jak zapewnia, zawsze w przypadku zagrożenia życia mogą oni liczyć na jego pomoc.

Czy i Pan Grzegorz może liczyć na pomoc innych?

Na wyposażeniu taksówki brakuje defibrylatora AED, z pomocą którego można u osoby poszkodowanej przywrócić krążenie. Urządzenie powinno zawsze znajdować się w takiej odległości, aby można było do niego dotrzeć w ciągu dwóch minut. To czysta teoria, gdyż w praktyce różnie bywa. Pan Grzegorz ma nadzieję, że kiedyś zdobędzie defibrylator AED.

Teraz każdy ma okazję przyspieszyć ten zakup. Na portalu zrzutka.pl zbierane są pieniądze na ten cel. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/rb4cnz 

A już w najbliższym wydaniu Głosu Powiatu Średzkiego publikujemy obszerną rozmowę z Grzegorzem Skunecznym. Zachęcamy do lektury.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Środa: Ewa Kusik wydała solową płytę
Koronawirus: Stan na dzień 3 lipca
Środa: Szymek przejdzie kolejną operację?
Koronawirus: Stan na dzień 2 lipca
Już w piątek egzotyczna impreza! Przywitaj wakacje z AD Project