Przedstawiciele powiatu średzkiego w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie. Przedstawiciele powiatu średzkiego w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie.

Średzianie w ambasadzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 12 stycznia w siedzibie Ambasady Ukrainy w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami powiatu średzkiego i gminy Środa. Omawiano m.in. współpracę w dziedzinach kulturowej i humanitarnej.

Starosta Marcin Bednarz, przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Kusik, sekretarz powiatu Bartosz Wieliński oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Małgorzata Walasek udali się do stolicy, aby spotkać się z pierwszym sekretarzem ambasady i radcą-ministrem. Goście ze Środy chcieli omówić działania humanitarne i kulturowe na rzecz obywateli Ukrainy mieszkających w naszym regionie. Rozmowy dotyczy m.in. planu lokalnych imprez ukraińskich oraz efektywnych działań w asymilacji naszych współmieszkańców zza wschodniej granicy.
„Liczba obywateli Ukrainy, którzy żyją i pracują w naszym powiecie, systematycznie rośnie. Już teraz gościmy kilka tysięcy naszych wschodnich sąsiadów. To nas cieszy” – pisze starosta na swoim facebookowym profilu. „Chcemy, aby asymilowali się w naszym środowisku” – dodaje.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy