Wybory prezydenckie: Nie zagłosujemy w najbliższą niedzielę?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiele wskazuje na to, że w najbliższą niedzielę 10 maja jednak nie odbędą się zaplanowane wybory prezydenckie. Wskazuje na to oświadczenie najważniejszych polityków koalicji rządzącej.

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość chciało przeprowadzić najbliższe wybory w trybie korespondencyjnym za pośrednictwem Poczty Polskiej. To rozwiązanie nie będzie jednak możliwe ze względu na trudności organizacyjne i nadal brak uchwalonej ustawy w tej formie. W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że kilku posłów Porozumienia Jarosława Gowina, czyli koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości, może nie zagłosować za "wyborami kopertowymi".

Dzisiejszego wieczora liderzy Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński (Prawo i Sprawiedliwość) i Jarosław Gowin (Porozumienie) wydali wspólne oświadczenie ws. wyborów. - Po 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez SN nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie - czytamy w oświadczeniu.

Wybory w nowym terminie mają zostać zorganizowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Nie jest jednak wykluczony scenariusz wyborów korespondencyjnych. Różnica ma dotyczyć jedynie czasu przygotowania się do tej formy głosowania.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 14 lipca
„Moim marzeniem są Igrzyska Olimpijskie”
Środa: Nie masz planów na lipiec i sierpień? Spędź wakacje z zapasami
Koronawirus: Stan na dzień 13 lipca
Wybory 2020: Nie byliśmy jednomyślni