Na działce numer 4849 najprawdopodobniej powstaną magazyny Sarantis Polska. Na działce numer 4849 najprawdopodobniej powstaną magazyny Sarantis Polska.

Nowy inwestor w Środzie. 500 miejsc pracy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nawet 500 miejsc pracy w naszym mieście może utworzyć Firma Sarantis Polska, która 9 stycznia zakupiła teren o powierzchni 5,3 hektara przy DW 432 (kierunek Zaniemyśl) w Środzie. 

Na ogłoszony przetarg samorządowej spółki PCR dotyczący sprzedaży nieruchomości położonej w Środzie o powierzchni 5,3 hektara zgłosił się jeden podmiot gospodarczy – Firma Sarantis Polska. W planie zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod budowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów.
Zgromadzenie wspólników w podjętej uchwale wyraziło zgodę na zbycie nieruchomości. Postępowanie przetargowe zakończyło się pozytywnie i 9 stycznia został podpisany akt notarialny.
Teren położony w pobliżu drogi wojewódzkiej Środa-Zaniemyśl i drogi krajowej nr 11 posiada dostęp do niezbędnej infrastruktury - gazu, wody i kanalizacji oraz energii elektrycznej.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że na zakupionym terenie Firma Sarantis Polska planuje postawić hale o powierzchni około 2 hektarów, w których będzie prowadzona produkcja oraz magazyn produktów dystrybuowanych przez przedsiębiorstwo (m.in. Jan Niezbędny, Arko). Docelowo ma powstać aż 500 miejsc pracy.
W tej lokalizacji powiat posiada jeszcze ponad 100 hektarów gruntu, które doskonale nadają się na bazę do prowadzenia działalności gospodarczej.

- Mamy nadzieję, że Firma Sarantis jako pierwszy inwestor na tym obszarze stanie się magnesem przyciągającym inne podmioty gospodarcze – mówi starosta Marcin Bednarz. – Tereny, które posiadamy w ofercie są położone w doskonałej lokalizacji – wzdłuż drogi krajowej nr 11 w niewielkiej odległości od Poznania – w Środzie, która znana jest z przychylnych warunków, jakie oferuje samorząd inwestorom.

Nowy podmiot gospodarczy, który najprawdopodobniej rozpocznie swoją działalność w przyszłym roku, to nie tylko miejsca pracy, ale także zwiększony wpływ do budżetu gminy, dzięki któremu możliwe będzie podejmowanie kolejnych miejskich inwestycji.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 14 lipca
„Moim marzeniem są Igrzyska Olimpijskie”
Środa: Nie masz planów na lipiec i sierpień? Spędź wakacje z zapasami
Koronawirus: Stan na dzień 13 lipca
Wybory 2020: Nie byliśmy jednomyślni