CUK

Koronawirus: Pieniądze na koncie szpitala

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Ponad 35 tys. zł udało nam się wspólnie zebrać w akcji wsparcia szpitala średzkiego. Akcję zorganizowaliśmy na portalu www.zrzutka.pl.

Pomysł zbiórki to odpowiedź na zapytanie, jakie zadaliśmy czytelnikom "Głosu Powiatu Średzkiego" - czy i w jaki sposób pomóc szpitalowi w Środzie w walce z koronawirusem? Pomysł zorganizowania pomocy dla szpitala spotkał się z bardzo dużym i pozytywnym odezwem. Początkowo planowaliśmy zebrać 30 tys. zł. Ta kwota, dzięki Wam, pojawiła się na koncie po ledwie kilku dniach.

Sama zbiórka miała trwać dwa tygodnie. Postanowiliśmy ją zakończyć dwa dni przed ostatecznym terminem. Kwota, jaką wspólnie zebraliśmy to 35 184 zł. Na konto szpitala, po potrąceniu prowizji przez portal www.zrzutka.pl trafiło 34 924,80 zł. Ostatecznie po konsultacji z prezesem szpitala, Pawłem Dopierałą, zdecydowaliśmy, że zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup m.in. masek, kombinezonów, przyłbic oraz środków dezynfekcyjnych, w tym do zamgławiania. Pieniądze na konto szpitala trafiły we wtorek 31 marca.

Dodajmy, że w osobną akcję pomocy dla szpitala zaangażowały się lokalne firmy. Inicjatorem była firma Polipak. - Cała zebrana kwota, na podstawie umowy darowizny ze Szpitalem, zostanie przekazana na wskazane przez szpital konto bankowe. Z zebranych środków szpital zakupi najpotrzebniejsze akcesoria oraz sprzęty mogące pomóc  w ratowaniu tego, co najcenniejsze,  ludzkiego życia” –  czytamy na facebookowym profilu firmy. Przekazano już ponad 200 tysięcy złotych.

170 tysięcy złotych dla średzkiego szpitala popłynęło też z budżetu powiatu średzkiego. 12 marca Zarząd Powiatu Średzkiego przekazał 50 tys. zł z rezerwy budżetu, a pięć dni później, 17 marca, kolejne 120 tys. zł. - Kwotę przeznacza się na wydatki wynikające z potrzeby podjęcia niezbędnych działań związanych z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 - czytamy w obu uchwałach Zarządu Powiatu Średzkiego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 5 czerwca
Środa: Nowe relikwie w Kolegiacie
Powiat: Kilka wykroczeń i stracił prawo jazdy
Koronawirus: Stan na dzień 4 czerwca
Powiat: Ostrzeżenie hydrologiczne