Łupem złodziei padło kilkaset tysięcy złotych Łupem złodziei padło kilkaset tysięcy złotych

Środa: Podczas napadu ukradli setki tysięcy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Łupem złodziei, którzy napadli na dom przy ul. Nekielskiej padło 350 tysięcy złotych. Takie informacje ujawnia prokuratura.

Trwa śledztwo w sprawie napadu z wtorku 4 lutego. Jak nas poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji mł. insp. Andrzej Borowiak, w tym dniu doszło do napadu z użyciem siły w jednym domostw na ul. Nekielskiej w Środzie. Jako, że łupem złodziei padła „bardzo duża suma pieniędzy”, śledztwo na sprawa przejęli mundurowi z Poznania.

– Nasi funkcjonariusze wskutek rozpoznania wytypowali klika osób. Udało im się ustalić sprawców. To mieszkańcy Środy oraz Poznania, którzy zostali zatrzymani – mówi Borowiak. Jak dodaje rzecznik obaj podejrzani zostali, na wniosek prokuratora aresztowani decyzją Sądu Rejonowego w Środzie na trzy miesiące. – Póki co śledztwo przejęła Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej – dodaje Borowiak. – Więcej w tej chwili nie mogę ujawnić ze względu na dobro śledztwa – ucina Borowiak i odsyła do prokuratury. Nie potwierdziły się zatem nasze informacje, że w rabunek zamieszany jest mieszkaniec Jaszkowa

Bardziej rozmowny jest rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu – Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej prowadziła śledztwo w sprawie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną, tj. o czyn z art. 280 par 2 k.k. Wartość szkody to 350 tysięcy złotych. Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa – informuje Łukasz Wawrzyniak.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ