Środa: Fedorowicz został odwołany

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał płk Grzegorza Fedorowicza ze stanowiska zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Pułkownik Fedorowicz pełnił tę funkcję od 2017 roku. Akt powołania został wręczony przez Patryka Jakiego, który pełnił wtedy funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w obecności Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego. Grzegorz Fedorowicz od 2000 roku przez 13 lat kierował Aresztem Śledczym w Środzie. - Były już zastępca dyrektora generalnego wzbudził ostatnio sporo emocji pismem, w którym opisano zasady oddawania lub płacenia za nadgodziny. Z przyjętym przez Centralny Zarząd Służby Więziennej mechanizmem nie zgadzali się więzienni związkowcy i zapowiadali, że jeśli będzie trzeba, o rozstrzygnięcie sporu poproszą sąd. - czytamy na stronie infosecurity24.pl. W środę 12 lutego Minister Sprawiedliwości na wniosek Dyrektora Generalnego SW, powołał płk. Andrzeja Leńczuka w miejsce płk. Grzegorza Fedorowicza.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ