Powiat: Kto zostanie ambasadorem? Uroczysta gala już niedługo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 4 marca odbędzie się Gala Ambasadorów Powiatu Średzkiego. Statuetki zostaną wręczone w sześciu kategoriach: gospodarka, kultura i sztuka, sport, turystyka, działalność społeczna oraz Honorowy Ambasador Powiatu Średzkiego.

Podczas ubiegłorocznej gali w kategorii gospodarka wyróżniona została firma HOMAG, jeden z liderów zatrudnienia oraz przedsiębiorstw stawiających na rozwój naszego regionu. Laureatem w kategorii kultura i sztuka została kapela „Szczuny” z Sulęcinka, promująca średzki folklor zarówno w regionie, kraju, jak i zagranicą. Statuetka w kategorii sport w ubiegłym roku powędrowała do Wojciecha Maroka, najlepszego lekkoatlety w powiecie średzkim, kulomiota i dyskobola. W kategorii działalność społeczna statuetkę wręczono Marii Mielcarzewicz. Pani Maria była główną organizatorką uroczystości obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Koordynuje również opiekę nad miejscami walk i męczeństwa. Honorowym Ambasadorem została parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny za starania o pozyskiwanie finansów na renowację średzkiej kolegiaty, a także aktywność w życiu powiatu. Pośmiertnie tytuł Honorowego Ambasadora Powiatu Średzkiego został przyznany śp. Julianowi Kempie, samorządowcowi, działaczowi społecznemu i sportowemu. Kto otrzyma tytuł podczas tegorocznej Gali Ambasadorów Powiatu Średzkiego? Przekonamy się na początku marca.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ