Po Mszy św. uroczystości przeniosły się do Kwatery Powstańców Wlkp. na średzkim cmentarzu. Po Mszy św. uroczystości przeniosły się do Kwatery Powstańców Wlkp. na średzkim cmentarzu. SH

Środa obchodzi 99. rocznicę wybuchu Powstania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podobnie jak na terenie wielu miast w regionie, 27 grudnia upływa w Środzie pod znakiem obchodów 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12 w Kolegiacie, gdzie odbyła się Msza św. Po jej zakończeniu nastąpiło przejście na cmentarz parafialny, a konkretnie do Kwatery Powstańców Wielkopolskich, gdzie głos zabrał m.in. wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. Następnie przedstawiciele poszczególnych lokalnych instytucji i stowarzyszeń złożyli kwiaty przed pomnikiem.

Na godz. 14:30 zaplanowano okolicznościowe strzelanie na Strzelnicy LOK. Ostatni punkt średzkich obchodów 99. rocznicy wybuchu zwycięskiego powstania to racowisko o godz. 18 na Starym Rynku.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.