Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)

Gowarzewo: Kara dożywocia dla zabójcy?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szymon K. z Gowarzewa (gmina Kleszczewo), który w grudniu 2019 r. zaatakował siekierą sąsiada został aresztowany na 3 miesiące. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Środzie.

Przypomnijmy, że 20 grudnia 2019 roku w godzinach przedpołudniowych 23-letni mieszkaniec Gowarzewa przyszedł do miejsca zamieszkania znanego mu pokrzywdzonego.

– Gdy ten wyszedł przed dom, podejrzany zadał mu przyniesioną przez siebie siekierą cios w głowę. Następnie wrócił do swojego domu. Na skutek doznanych obrażeń pokrzywdzony zmarł po przewiezieniu do szpitala – relacjonuje prokurator Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli porzucone przez sprawcę narzędzie przestępstwa. Ustalenie sprawcy czynu nie było trudne. Funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego na podstawie zapisu monitoringu. Został on zatrzymany w miejscu zamieszkania.

– Szymon K. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej zarzut zabójstwa to jest popełnienia czynu określonego w art. 148 § 1 kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, lecz nie potrafił racjonalnie podać pobudek, które nim kierowały. Zasłaniał się też częściową niepamięcią przebiegu zdarzenia. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – dodaje Smętkowski.

Jak wyjaśnia rzecznik w toku dalszego śledztwa podejrzany zostanie poddany badaniu sądowo-psychiatrycznemu celem stwierdzenia, czy w momencie popełnienia czynu był poczytalny. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ