×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Połażejewo: Nieudany początek roku dla mieszkańca Słupcy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od nowego roku podczas kontroli drogowego policjanci mają obowiązek sprawdzania stanu licznika podczas kontroli drogowej. Okazało się, że już pierwszego dnia 2020 r. doszło do wykrycia nieprawidłowości.

Pierwszy taki przypadek w Wielkopolsce został ujawniony w powiecie średzkim. 1 stycznia podczas kontroli drogowej w Połażejewie, volkswagena T4 policjant ze Środy Wielkopolskiej stwierdził, że licznik tego auta jest cofnięty o blisko 40 tysięcy kilometrów. Samochód, którym poruszał się mieszkaniec Słupcy został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

- Nieuczciwy kierowca może po każdym przeglądzie cofnąć licznik nawet o kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, jeżeli pokonuje w roku naprawdę duże odległości. Jeżeli przez pięć lat z rzędu licznik cofnięty będzie o 20000 km, to kupujący będzie „oszukany” na bagatela 100000 km. A niektórzy jeżdżą tym samym autem dłużej niż pięć lat - informuje Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie.

W przypadku ewentualnego zepsucia się licznika, w ciągu 30 dni należy zgłosić wymianę uprawnionemu diagnoście. Odnotuje on ten fakt w systemie i następnie wprowadzi nowe dane. Dodajmy, że za cofnięcie licznika sprawca tego czynu lub zleceniodawca mogą zostać skazani nawet na 5 lat więzienia.

 

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.