×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Urząd paszportowy będzie mieścić się w budynku przy ul. Żwirki i Wigury. Ma zostać uruchomiony w marcu Urząd paszportowy będzie mieścić się w budynku przy ul. Żwirki i Wigury. Ma zostać uruchomiony w marcu Fot. Radosław Jagieła

Środa: Paszport wyrobimy na miejscu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

To już pewne. W przyszłym roku w Środzie zostanie uruchomiony punkt paszportowy. Powstanie on w budynku przy ul. Żwirki i Wigury w pobliżu Urzędu Skarbowego.

W czwartek, 28 listopada nastąpiło podpisanie porozumienia o współdziałaniu w zakresie prowadzenia punktu paszportowego przez władze powiatu, starostę Ernesta Iwańczuka i jego zastępcę Małgorzatę Wiśniewską-Zabłocką. Dokumenty zostały wcześniej podpisane przez wicewojewodę Anetę Niestrawską. Przewidywana data otwarcia punktu to marzec 2020 r.

W budynku przy ul. Żwirki i Wigury jeszcze w grudniu rozpocznie się remont i przystosowanie do wymogów stawianych przez Urząd Wojewódzki. Oznacza to konieczność przeprowadzenia się do nowego budynku siedziby PCK i Amazonek. Z naszych informacji wynika, że wspomnianym organizacjom zaproponowano nową lokalizację biur w budynku szkoły podstawowej przy ul. Lipowej, w pobliżu nowej siedziby Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Dodajmy, że oprócz budynku przy ul. Żwirku i Wigury pod uwagę brany był też m.in. lokal obecnego Wydziału Komunikacji przy ul. Daszyńskiego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.