Drogi: Kierowca dachował i uciekł z miejsca wypadku. Pijana rowerzystka zderzyła się z samochodem Fot. Janusz Ludwiczak

Drogi: Kierowca dachował i uciekł z miejsca wypadku. Pijana rowerzystka zderzyła się z samochodem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kierujący fiatem ducato podczas wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z rowerzystką. Jak się okazało kobieta miała prawie promil alkoholu. Z kolei nadmierna prędkość była przyczyną dachowania auta, do którego doszło na ul. Westerplatte w Środzie. Mężczyźnie nic się nie stało, jednak obywatel Ukrainy oddalił się z miejsca wypadku. To nie jedyne zdarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na drogach powiatu średzkiego.

Do zderzenia samochodu z rowerzystką doszło w czwartek o godz. 18:35 w Dębiczu. Kobieta kierowała rowerem bez oświetlenia, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kobieta ma 0,74 promila. Kierujący samochodem był trzeźwy. Rowerzystka nie doznała obrażeń ciała. Oboje sprawcy zdarzenia zostali ukarani mandatami.

W poniedziałek, 25 listopada po godz. 11 w Tadeuszewie policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy dacii duster, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Niespełna cztery godziny później prawko stracił kierowca mercedesa sprinter, który pędził przez Tadeuszewo 103 km/h. Dwa dni później w tym samym miejscu funkcjonariusze średzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki volkswagen passat, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, mając na liczniku 104 km/h. Mężczyzna ten także stracił dokument upoważniający do prowadzenia pojazdów oraz został ukarany mandatem karnym.

Do najpoważniejszego wypadku doszło w piątkowy poranek na drodze wojewódzkiej nr 432 w pobliżu Śniecisk. Podczas wykonywania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego doszło do czołowego zdarzenia dwóch samochodów. Więcej o tym piszemy na str. 20.

Z kolei w poniedziałek, 25 listopada o godz. 8:30 obywatel Ukrainy kierując oplem zafira  w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uderzył w ogrodzenie, doprowadzając do dachowania samochodu.
– Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili dane kierującego. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 tys. zł – powiedział asp. sztab. Michał Szymurski, rzecznik średzkiej policji.

Ponadto w piątek doszło do zderzenia dwóch samochodów w Dębiczu. Kierujący mitsubishi w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków ruchu doprowadził do kolizji z samochodem marki renault. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym, a ponadto trafił do policyjnego aresztu, gdyż jak się okazało był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, wydanym na terenie Wielkiej Brytanii.Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.