×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Orzechowo: Nietrzeźwy złodziej samochodów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miłosławscy policjanci zatrzymali średzianina, który ukradł volkswagena golfa. To nie było jego jedyne przewinienie.

Policjanci z Miłosławia w czwartek 14 listopada o godzinie 11:00 otrzymali zgłoszenie o kradzieży Volkswagena Golfa w Orzechowie. Po dwóch godzinach od zgłoszenia w kompleksie leśnym zatrzymali 35-letniego mieszkańca Środy. Skradziony golf został wyceniony na kwotę 5000 tysięcy złotych i wrócił do swojego właściciela.

- 35-latek podczas zatrzymania był nietrzeźwy. Nie wystarczyło mu, że ukradł golfa. Jechał nim mając ponad promil alkoholu we krwi i dodatkowo posiadał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W trakcie sprawdzenia mieszkańca Środy okazało się, że dokonał tych przestępstw w tak zwanej recydywie. To oznacza, że w niedalekiej przeszłości był karany za podobne czyny - informuje sierż sztab. Adam Wojciński, rzecznik prasowy wrzesińskiej policji.

Mężczyzna został przekazany do Prokuratury Rejonowej we Wrześni. Tam przyznał się do popełnionych czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jego zwolnienie z policyjnego aresztu nastąpiło dzień później, w piątek 15 listopada po godzinie 13:00. Mieszkaniec Środy Wielkopolskiej stwierdził, że teraz na pociąg. I tak właśnie zrobił, jednak jego podróż skończyła się w Nekli. - Po wyjściu z peronu postanowił ukraść citroena C3 z ul. Dworcowej. Właścicielka pojazdu określiła, że do kradzieży doszło po godzinie 16:00, a wartość pojazdu została oszacowana na 5000 złotych - dodaje Wojciński.

Przez dwa dni 35-latek dokonał dwóch kradzieży samochodów. Średzianin został ponownie zatrzymany przez poznańskich policjantów w kradzionym citroenie na stacji paliw przy Rondzie Rataje, w sobotę 16 listopada o godzinie 1:15. Skradzione pojazdy pochodziły z terenu powiatu wrzesińskiego, dlatego całość materiałów trafiła do Prokuratury Rejonowej we Wrześni.

- Po zapoznaniu się z nowymi okolicznościami prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego 6 razy w tygodniu, zobowiązania do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu, zakaz opuszczania kraju. Jednocześnie podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 4 miesięcy, dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, podaniu wyroku do publicznej wiadomości oraz wpłaceniu 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - kończy rzecznik wrzesińskiej policji.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.