Kostrzyn: Na S5 spłonął Mikrus z 1959 r. Fot. OSP Kleszczewo

Kostrzyn: Na S5 spłonął Mikrus z 1959 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek ok. godz. 15 na drodze ekspresowej S5 w pobliżu węzła Strumiany doszło do zderzenia Skody z zabytkowym Mikrusem. W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej i policja.

Doszczętnie spłonął 60-letni, zabytkowy Mikrus MR-300. Mikrosamochód produkowany był w Mielcu na przełomie lat 50 i 60. Wyprodukowano ich zaledwie 1728 sztuk, z czego do dziś zachowało się zaledwie kilka egzemplarzy.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej (OSP Kostrzyn, OSP Kleszczewo, OSP Gowarzewo i JRG3 Poznań), a także pogotowie ratunkowe. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. 

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.