×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Rolnictwo: Pomoc suszowa tylko do piątku Fot. Janusz Ludwiczak

Rolnictwo: Pomoc suszowa tylko do piątku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeszcze do piątku rolnicy mogą składać wnioski o pomoc w związku z poniesieniem strat w uprawach w wyniku suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Do 29 listopada został przedłużony termin składania wniosków o pomoc przez tych rolników, którzy w bieżącym roku ponieśli straty w uprawach w wyniku suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Wnioski można składać jeszcze do piątku w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - dla powiatu średzkiego przy ul. Kilińskiego 1 w Środzie Wielkopolskiej, dla powiatu poznańskiego przy ul. Strzeszyńskiej 49 w Poznaniu, dla powiatu wrzesińskiego - przy ul. Sikorskiego 34 we Wrześni, dla powiatu śremskiego - ul. Gostyńska 1 w Śremie, a dla powiatu jarocińskiego - ul. St. Moniuszki 29 A w Jarocinie.

 

Tylko do 18 października na konta rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przelała blisko 395 mln zł. Pomoc w wysokości od 250 do 1 tys. zł udzielana jest na każdy hektar dotkniętych np. suszą upraw rolnych, huraganem, gradem, deszczem nawalnym, przymrozkami wiosennymi lub powodzią.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce „szkody w rolnictwie”.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.