Powiat: Zamontują panele fotowoltaiczne dla ponad 400 gospodarstw Fot. Shutterstock

Powiat: Zamontują panele fotowoltaiczne dla ponad 400 gospodarstw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powiat średzki ogłosił przetarg na wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii. W ramach inwestycji zamontowanych zostanie blisko 6,5 tys. paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy  1877,46 kWp.

Panele fotowoltaiczne zamontowane zostaną w 411 indywidualnych gospodarstwach domowych. Powiat średzki ogłosił właśnie przetarg na realizację zadania „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii". Zamówienie obejmuje  zaprojektowanie (dla każdego obiektu osobny projekt), dostawę, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD mikroinstalacji fotowoltaicznych wraz z przeprowadzeniem instruktażu dla użytkowników obiektów w zakresie obsługi instalacji oraz serwisowanie instalacji w okresie gwarancji i rękojmi. W sumie zaplanowano instalację pięciu rodzajów mikroinstalacji fotowoltaicznych, na budynkach prywatnych o mocy od 2,9 do 5,8  kWp. Panele zamontowane zostaną na dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych lub garaży, bądź na gruncie jako obiekty wolnostojące.

– Realizacja zadania wpłynie bezpośrednio na zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w produkcji energii ogółem w powiecie średzkim i na poprawę stanu środowiska naturalnego oraz pośrednio na wzrost atrakcyjności turystycznej regionu, poprawę warunków życia jego mieszkańców, a przede wszystkim zmniejszy zapotrzebowania na energię wytwarzaną z bieżącego źródła, przy produkcji której powstają zanieczyszczenia powietrza w postaci szkodliwych substancji takich jak dwutlenek siarki, tlenki azotu, dwutlenek węgla, pyły – informuje średzkie starostwo powiatowe.

Wykonawcy mogą składać oferty do 16 grudnia do godz. 9:00. Szczegóły na stronie bip.powiatsredzki.pl. Dodajmy, że inwestycja będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.