Tuż po oficjalnej inauguracji CIT. Od lewej: burmistrz W. Ziętkowski, prezes ŚTF B. Król i K. Kicińska-Pajchrowska oraz starosta M. Bednarz. Tuż po oficjalnej inauguracji CIT. Od lewej: burmistrz W. Ziętkowski, prezes ŚTF B. Król i K. Kicińska-Pajchrowska oraz starosta M. Bednarz.

By promować powiat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Spółdzielnię Socjalną Centrum Informacji Turystycznej (CIT) utworzyły Stowarzyszenie „Zawsze dla Średzian” oraz Średzkie Towarzystwo Fotograficzne. Oficjalne otwarcie odbyło się w czwartek 14 grudnia.

Na to wydarzenie przybyły władze miasta i powiatu, przedstawiciele organizacji pozarządowych i ci, którzy działają na rzecz promocji i dobra regionu średzkiego. Inaugurację uświetniła wystawa fotografii „Jagielski i Lenicki. U podstaw”.  Natomiast 15 grudnia w ramach działalności CIT odbyły się warsztaty fotografii otworkowej dla dzieci, zorganizowane przez Średzkie Towarzystwo Fotograficzne. Trzydniowe świętowanie otwarcia spółdzielni zakończyło się w sobotę 16 grudnia koncertem Joanny Pilarskiej.
– Pracownikom średzkiego Centrum Informacji Turystycznej życzę wiele sukcesów, a jego klientom czerpania satysfakcji z odbioru profesjonalnych usług – powiedział starosta Marcin Bednarz.
Przypomnijmy, że powołany kilka tygodni temu CIT funkcjonuje przy ul. Dąbrowskiego 18. Jego zadaniem jest promocja powiatu średzkiego oraz archiwizacja i przechowywanie zbiorów Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego. W lokalu w samym centrum Środy mieścić się będzie także turystyczny punkt informacyjny, wyposażony w publikacje i materiały informujące o walorach powiatu. Na swą działalność, wyposażenie lokali i dofinansowanie wynagrodzenia dla zatrudnionych pracowników spółdzielnia otrzymała finanse ze Stowarzyszenia „Barka”.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.