Kostrzyn: "Siekieracy" świętowali 35-lecie Fot. Urząd Miejski w Kostrzynie

Kostrzyn: "Siekieracy" świętowali 35-lecie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 35 lat tańczą i śpiewają „Mazura kurdeszowego”, „Keję” czy „Oberka”. Uroczystym koncertem galowym „Siekieracy” świętowali swój jubileusz.

Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy" powstał w 1984 roku z inicjatywy mieszkańców największej wsi w gminie Kostrzyn. Grupa kultywuje regionalne tradycje i zwyczajne, promując lokalny folklor. W zespole występują małżeństwa i całe rodziny, wywodzące się z Siekierek i okolic. „Siekieracy” występowali na wielu festiwalach w Polsce, w tym na Światowym Przeglądzie Folkloru "Integracje", a także na koncertach za granicą, m.in. w Odense - mieście Andresena na zaproszenie zespołu "Naesby Folkedensere", a także na Litwie i Białorusi. Pierwszym choreografem zespołu była Maria Banaszak, obecnie od 2007 r. jest nim Renata Banaszewska.

Z okazji jubileuszu w sobotni wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury "Kostrzynianka" odbył się uroczysty koncert galowy, podczas którego nie zabrakło życzeń, podziękowań i urodzinowego tortu.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.