Wydrukuj tę stronę
Michał Kołodziejczak w Biedronce przy ul. Niedziałkowskiego Michał Kołodziejczak w Biedronce przy ul. Niedziałkowskiego Fot. Tomasz Małecki

Rolnicy ostrzegają: "Nie damy się kopać w dupę"! [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad trzy godziny trwała akcja protestacyjna zorganizowana przez rolników zrzeszonych w Agrounii. 

Rolnicy zebrali się przed 10.00 w Nowym Mieście nad Wartą. - Powodem strajku jest m. in. rozprzestrzeniający się wirus ASF i brak odpowiednich reakcji ze strony rządu, a także nadmierny import produktów rolnych z krajów wschodnich nie będących w Unii Europejskiej - poinformował nas Filip Pawlik z Agrounii. Na miejscu pojawił się też Michał Kołodziejczak, ogólnopolski lider organizacji - Nasza praca i przyszłość naszych rodzin nie może być uzależniona od hobby jakiejś grupki społecznej (myśliwych) i nieudolności służb - mówił Kołodziejczak.

Po przemówieniu rolnicy ruszyli w jednej kolumnie na drogę krajową nr 11 z prędkością 20-30 km/h. Po godzinie 12.00 dotarli na ul. Niedziałkowskiego w Środzie. Następnie zaparkowali przy Biedronce i weszli do marketu, aby... zrobić zakupy. Prawie każdy z 40 rolników chciał kupić jednego pomidora lub jedną cebulę - płody rolne pochodzące z Zachodu. Przy okazji oberwało się jednemu z najbardziej popularnych dyskontów.

- Niestety Biedronka to szkodnik polskiego rolnictwa - sprzedaje ogromne ilości zagranicznych ziemniaków, cebuli, pomidorów, jabłek, czosnku i innych warzyw oraz owoców, które tradycyjnie uprawia się w Polsce. Niejednokrotnie (a może raczej notorycznie) błędnie znakuje przy tym kraj pochodzenia oszukując klientów. Zagraniczne produkty przestawia jako polskie - jest to łamanie przepisów prawa! Przede wszystkim jest bardzo nieuczciwe i szkodliwe - czytamy na profilu facebookowym prowadzonym przez Agrounię.

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w kolejnym numerze Głosu Powiatu Średzkiego.

Galeria

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.