Jeden z kierowców został uwięziony w kabinie pojazdu Jeden z kierowców został uwięziony w kabinie pojazdu Fot. www.jarocin112.wordpress.com

Powiat: Poważna kraksa na krajowej jedenastce

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Cztery osoby ucierpiały w wypadku trzech pojazdów na krajowej jedenastce.

Do zdarzenia na DK 11 doszło w środę 20 listopada kilka minut przed 15.00 w miejscowości Baba (gm. Krzykosy). - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazd kia jadąc w stronę Poznania zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy marki man. Oba pojazdy przemieściły się i ciężarówka uderzyła w jadący za samochodem kia zestaw volvo z lawetą do przewożenia samochodów – informuje asp. sztab. Michał Szymurski z Komendy Powiatowej Policji w Środzie.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły wszystkie cztery osoby – dwie podróżujące kią oraz kierowcy volvo i man. Stan tego ostatniego był na tyle poważny, że musiało interweniować Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wspomniany kierowcy był uwięziony w pojeździe. Musieli interweniować strażacy. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy poszkodowanemu kierowcy za pomocą narzędzi hydraulicznych. Udzieliliśmy też kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także zabezpieczyliśmy miejsce lądowania dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje st. kpt. Piotr Musielak z Komendy Powiatowej PSP w Środzie.

W akcji brało udział łącznie 29 strażaków z sześciu zastępów. Poza strażakami ze Środy obecni byli też ochotnicy z Klęki, Witowa, Krzykos i Pięczkowa. Droga była zablokowano w obu kierunkach i wyznaczono objazdy. Droga była ponownie przejezdna kilka minut przed 23.00.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.