Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)
Powiat: Pracownicy Solarisa domagają się podwyżek Fot. Tomasz Małecki

Powiat: Pracownicy Solarisa domagają się podwyżek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pracownicy Solarisa protestują. Domagają się dodatku za staż pracy i 300 zł podwyżki dla wszystkich.

W sobotę 16 listopada przed siedzibą firmy w podpoznańskim Bolechowie pikietowali w sobotę członkowie zakładowej Solidarności, wspierani przez związkowców z innych wielkopolskich firm. Udział w demonstracji w wzięli także pracownicy średzkich oddziałów Solarisa. Pikieta jest odpowiedzią pracowników na niezadowalający ich przebieg płacowych negocjacji z kierownictwem firmy. Głównym postulatem związkowców jest wprowadzenie dodatku stażowego. Według pikietujących nowi pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenie od 3 do 3,5 tys. zł brutto, podczas gdy średnia pensja na produkcji to 3700 zł brutto.

– Dodatek stażowy ma wynosić 50 zł za każdy przepracowany rok, ale obowiązywałby od trzeciego roku pracy. Więc wynosiłby 150 zł. Aż do kwoty 500 zł za przepracowane 10 lat i więcej – tłumaczy wiceprzewodniczący Komisji Międzyzakładowej Solidarności w Solarisie Leszek Wojtysiak, pracownik zakładu w Środzie.

Związkowcy domagają się także 300 zł podwyżki dla każdego zatrudnionego, umożliwienia pracownikom powyżej 60. roku życia zmiany stanowiska pracy na mniej obciążające oraz wprowadzenia kasy zapomogowopo-życzkowej. W sobotę nie doszło do spotkania kierownictwa z pikietującymi, dlatego związkowcy swoje postulaty pozostawili na bramie wjazdowej do firmy.

Rzecznik prasowy firmy Mateusz Figaszewski powiedział dziennikarzom TVP, że jest przekonany, że obie strony dojdą do porozumienia i nowe warunki wynagrodzenia będą obowiązywać od początku przyszłego roku.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ