Powiat: ZUS będzie szkolił

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzki inspektorat ZUS organizuje bezpłatne szkolenia, m. in. dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz zainteresowanych zasiłkiem chorobowym.

Pierwsze szkolenie, dotyczące zagadnień związanych z prawem do zasiłku chorobowego – warunkami nabycia świadczenia, ustalania wysokości, a także kontroli wykorzystywania zwolnienia lekarskiego odbędzie się już w czwartek o godz. 9:00 w siedzibie Inspektoratu ZUS przy ul. Szpitalnej 1.

We wtorek ZUS zaprasza na spotkanie skierowane dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej.
– Podczas szkolenia młodzi przedsiębiorcy dowiedzą się o swoich prawach i obowiązkach, a także poznają platformę PUE, za pomocą której, będą mogli rozliczać się z ZUS – wyjaśnia Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Z kolei 27 listopada odbędzie się szkolenie dotyczące zagadnień związanych z tematyką e-akta i zasad przechowywania akt pracowniczych.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach proszone są o zgłoszenie swojego uczestnictwa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.