Tulce: We wsi ma powstać stacja paliw. Mieszkańcy są przeciwni Fot. Shutterstock

Tulce: We wsi ma powstać stacja paliw. Mieszkańcy są przeciwni

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Dębowej w Tulcach ma powstać stacja paliw wraz z automatyczną myjnią. Inwestycji przeciwna jest część mieszkańców, która już skierowała w tej sprawie protest do wójta.

Jak zaznaczają protestujący, planowana inwestycja jest niezgodna z obowiązującym planem miejscowym, który zakłada przeznaczenie działek pod działalność gospodarczą produkcyjno-przetwórczą z możliwością realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

Zgodnie z procedurami Wójt Gminy Kleszczewo wystąpił do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, sanepidu oraz Wód Polskich o wydanie opinii o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Zainteresowani mieszkańcy mogą zapoznać się z aktami przedmiotowej sprawy w pok. nr 6 Urzędu Gminy Kleszczewo w godzinach urzędowania.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.