Posłanka Pulina-Hennig (druga z prawej) ze średzkim działaczami Nowczesnej Posłanka Pulina-Hennig (druga z prawej) ze średzkim działaczami Nowczesnej Fot. Tomasz Małecki

Powiat: Posłanka będzie walczyć o S11

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Posłanka na Sejm, Paulina Hennig-Kloska z Koalicji Obywatelskiej podziękowała średzianom za głosy oddane na nią wyborach parlamentarnych. Zapowiedziała tez że będzie walczyć budowę drogi S11.

Hennig-Kloska spotkała się dziennikarzami na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu.

– Chciałabym przede wszystkim podziękować mieszkańcom nie tylko Środy, ale i całego powiatu za poparcie mojej kandydatury w ostatnich wyborach parlamentarnych – mówiła Paulina Hennig-Kloska, która zwróciła uwagę na to, że powiat średzki miał w tych wyborach istotną cegiełkę w całości wyniku posłanki w wyborach.

Gnieźnianka zdobyła 16 813 głosów w całym okręgu, z czego prawie tysiąc w powiecie średzkim. Posłanka podziękowała również za wsparcie podczas prowadzenia kampanii, między innymi mieszkańcom, którzy udostępnili płoty do rozwieszenia banerów wyborczych.

Posłanka chce powołać zespół parl-mentarny ds. przebudowy S11, skupiając w nim parlamentarzystów ponad podziałami politycznymi.

– Tak, aby przebudowa stała się faktem. Zamierzam zabiegać o środki finansowe dla powiatu z innych źródeł m.in. na obwodnicę miasta także na oddłużenie szpitala – podsumowała posłanka.

Parlamentarzystka zapowiedziała tez częstsze wizyty w Środzie w tej kadencji.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.