Damski bokser z porsche przed sądem w Środzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prokuratura Rejonowa w Lesznie skierowała do Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Michałowi N. Mężczyzna zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych w Lesznie.

Jak wynika z ustaleń postępowania, 23 lipca 2019 r. około godziny 13:30 oskarżony, poruszający się samochodem osobowym marki Porsche Panamera, zatrzymując swój samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych uderzył w twarz przechodzącą tym przejściem i omijającą jego samochód kobietę.

– Wyzywał ją także wulgarnie, a po podejściu do niej nadto napluł jej w twarz. Pokrzywdzona chciała zatrzymać napastnika uniemożliwiając mu odjechanie z tego miejsca, by wezwać policję. On jednak ruszył kierowanym przez siebie pojazdem i napierał nim na stojącą na drodze kobietę, która w tym momencie odskoczyła. Pokrzywdzona była bardzo wzburzona zachowaniem kierowcy, poza tym bolała ją twarz po mocnym uderzeniu i z miejsca zdarzenia zabrało ją pogotowie ratunkowe – informuje prok. Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Sprawca został zatrzymany tydzień później, w hotelu oddalonym o kilkaset kilometrów od miejsca zdarzenia. Zameldował się się tam pod fałszywym nazwiskiem. W tym samym czasie ustalono, że Michał N. poszukiwany jest przez Prokuraturę Rejonową w Środzie Wielkopolskiej jako podejrzany o przestępstwo usiłowania wymuszenia przy użyciu gróźb zamachu na życie i zdrowie zwrotu wierzytelności. Oba postępowania zostały połączone do wspólnego prowadzenia i podejrzany został na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie tymczasowo aresztowany.

Michała N. oskarżono o popełnienie czterech przestępstw: – usiłowania wymuszenia przy użyciu gróźb zamachu na życie i zdrowie zwrotu wierzytelności, – znieważenia pokrzywdzonej poprzez kierowanie wobec niej słów wulgarnych uznanych powszechnie za obelżywe oraz oplucie jej, przy czym przestępstwo to miało charakter chuligański – spowodowania u niej obrażenia ciała które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów jej ciała na czas poniżej 7 dni, przy czym przestępstwo to miało charakter chuligański, – stosowania wobec pokrzywdzonej przemocy, zmuszając ją do zaniechania jego zatrzymania poprzez napieranie na nią kierowanym przez siebie pojazdem marki Porsche Panamera pomimo, że stała bezpośrednio przed jego pojazdem czym naraził ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym przestępstwo to miało charakter chuligański.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmó- wił składania wyjaśnień. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

1 komentarz

  • Link do komentarza Gaga Gaga 08 listopad 2019

    No i co pytam ?
    Co z tego że mu grozi 7 lat ? Przecież wszyscy dobrze wiemy (łącznie z oskarżonym ) ze dostanie jakieś śmieszne zawiasy i koło tyłka mu to lata ...
    Niestety taka prawda ...

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA