Powiat: Kilkadziesiąt kolizji i trzy zatrzymane prawka Fot. Tomasz Małecki

Powiat: Kilkadziesiąt kolizji i trzy zatrzymane prawka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W okresie Wszystkich Świętych policjanci odebrali prawo jazdy trojgu kierowcom, którzy przekroczyli znacznie dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

W przedświąteczny czwartek w Tadeuszewie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę renualta laguny, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 54 km/h. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy. Z kolei 3 listopada również w Tadeuszewie prawko stracił kierowca iveco, który na liczniku miał 105 km/h. Dwukrotnie dozwoloną prędkość przekroczył też kierowca peugeota, który ulicą Strzelecką w Środzie pędził 109 km/h.

Pomimo apelu policjantów o zachowanie należytej ostrożności i przestrzegania przepisów na drogach powiatu średzkiego doszło do kilku zdarzeń.
I tak 1 listopada o godz. 22:42 na skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej i Weychana w Środzie kierowca mercedesa niedostosował prędkości do panujących warunków, uderzając w znak drogowcy. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Z kolei we wtorek, 29 października mężczyzna kierujący pojazdem marki volvo z naczepą uszkodził podjazd zjazdu ze skrzyżowania ulic Topolskiej i Weychana uszkodził środkową część ronda Batalionów Chłopskich. Za zniszczenie wysepki kierowca został ukarany mandatem karnym.

 

 

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA