Powiat: Iwańczuk zostanie wiceprezydentem Poznania?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Starosta średzki Ernest Iwańczuk ma zostać wiceprezydentem Poznania - twierdzą dobrze poinformowani. - To żart - zaprzecza włodarz powiatu.

Ernest Iwańczuk wystartował w wyborach z listy lokalnego komitetu wyborczego Nasze PSR. Jednak wcześniej, jeszcze będąc wiceburmistrzem Środy, był działaczem liberalnej Nowoczesnej. Po wyborach powstała iście egzotyczna koalicja Naszego PSR z Prawem i Sprawiedliwością. Iwańczuk, członek Nowoczesnej, został starostą z poparciem PiS-u. 29 listopada minie rok od powołania następcy Marcina Bednarza. W ostatnim czasie pojawiły się jednak plotki, jakoby Iwańczuk miał nie dokończyć kadencji jako włodarz powiatu średzkiego. - Podobno ma zostać wiceprezydentem Poznania. To zaspokoiłoby jego ambicje – twierdzi nasz informator.

Przypomnijmy, że prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak ma czterech zastępców. Dwóch apolitycznych: Bartosza Gussa i Jędrzeja Stolarskiego. Dwoje pozostałych to aktywni politycy Mariusz Wiśniewski, szef poznańskiej Platformy Obywatelskiej i Katarzyna Kierzek-Koperska przewodnicząca Nowoczesnej w województwie. Stanowisko dla wiceprezydentki było efektem umowy koalicyjnej między PO a Nowoczesną. Ta ostatnia poparła w wyborach prezydenckich Jaśkowiaka w zamian za funkcję zastępcy prezydenta Poznania. I tak czwartym zastępcą została właśnie Kierzek-Koperska. Na Placu Kolegiackim odpowiada m.in.: za ochronę środowiska i działalność gospodarczą.

Czy Iwańczuk, jako członek Nowoczesnej miałby zastąpić Koperską?  Pytani przez nas działacze partii zaprzeczają. - Ja nic nie wiem na ten temat – mówi nam działaczka Nowoczesnej. W podobnym tonie mówi jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej. Jednak o tym, że coś jest na rzeczy mówią głośno średzcy radni powiatowi. - Takie plotki krążą – skomentował były starosta Marcin Bednarz. Ponoć sam Iwańczuk miał poinformować o tej propozycji członków zarządu powiatu. - Ale chyba z tego nie skorzysta - uważa jeden z nich.

Sam starosta twierdzi, że to zwykłe nieporozumienie, które wyniknęło z żartu. - To nieprawda. Nie dostałem żadnej propozycji – zaprzecza Iwańczuk. - Mój współpracownik zapytał mnie, czy słyszałam, że prezydent Jaśkowiak zwalnia dwóch wiceprezydentów? Odparłem, żartując, że oczywiście wiem, bo sam dostałem propozycję. Zaraz jednak zapewniłem, że nigdzie się nie wybieram. To tyle komentarza – ucina wszelkie spekulacje.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA