Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)

Powiat: Złamali sądowe zakazy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzcy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy mimo sądowego zakazu kierowali pojazdami.

Jak podaje średzka komenda policji, w ostatnim czasie doszło do dwóch takich sytuacji. Pierwsza z interwencji nastąpiła wobec 40-letniego mieszkańca Środy Mężczyzna jechał samochodem bmw X6 pomimo zakazu sądowego. - Mundurowi mieli na oku właśnie takie pojazdy. Sygnały wskazujące na te formy łamania prawa były zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – informuje asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowa średzkiej policji.

Drugi z przypadków został ujawniony przez dzielnicowego gminy Krzykosy. To właśnie w tej miejscowości funkcjonariusz sprawdził uprawnienia 23-letniego kierowcy motoroweru. - Okazało się że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto pojazd, którym kierował nie posiadał obowiązkowej polisy. Ta sytuacja również skończyła się zarzutami związanymi z popełnieniem przestępstwa – dodaje Kwietniewska.

Kierowanie pojazdu przy aktywnym zakazie to przestępstwo za które grozi kara więzienia do 3 miesięcy do 5 lat.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ