Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne Fot. Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej

Powiat: Kierowca najechał na psa, pieszy odwracał znaki drogowe

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W piątek mieszkaniec Nowego Miasta kierując volkswagenem passatem najechał na psa, który nagle wtargnął na jezdnię. Mandatem za wykroczenie została ukarana właścicielka, za niedopilnowanie swojego czworonoga. Z kolei w Żabikowie policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który idąc wzdłuż krajowej „11” w kierunku Kórnika odwracał znaki drogowe, czyniąc je niewidocznymi, narażając kierowców na niebezpieczeństwo. Mężczyzna za głupi wybryk otrzymał wysoką grzywnę.

Z kolei w piątek o godz. 10:45 policjanci interweniowali w miejscowości Chromiec po zgłoszeniu o zanieczyszczeniu drogi. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zdarzenia jest rolnik. Mężczyzna zobowiązał się do szybkiego usunięcia błota z nawierzchni.

W ostatnich dniach doszło do kilku poważnych wypadków, o których szerzej piszemy obok. Z kolei w czwartek po godz. 20 mieszkaniec gminy Krzykosy wjeżdżając na drogę krajową nr 11 od strony Nietrzanowa nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z citroenem C4. Kierowca dacii z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Pijany był za to inny mieszkaniec gminy Krzykosy, który w sobotę po godz. 23 prowadził swojego opla astrę mając pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany na ulicy 17 Września w Środzie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

Dwie godziny później na ul. Czerwonego Krzyża policjantka „patrolówki” zatrzymała do kontroli mercedesa A. Kierujący średzianin miał 0,38 promila.

Ponadto w ubiegły wtorek kierowca land rovera nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mieszaniec Słupcy został ukarany mandatem karnym.

Natomiast w sobotę kwadrans po godz. 13 policjanci interweniowali na prośbę właściciela posesji przy ul. Hallera. Wyjazd zablokował kierujący toyotą aygo. Z uwagi na zablokowanie możliwości wjazdu i wyjazdu pojazd usunięto na koszt właściciela.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA