×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Węzeł przesiadkowy przy ul. Poznańskiej w Kleszczewie ma być gotowy do końca roku Węzeł przesiadkowy przy ul. Poznańskiej w Kleszczewie ma być gotowy do końca roku Fot. Janusz Luidwiczak

Kleszczewo: Węzeł przesiadkowy na ukończeniu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dobiega końca budowa węzła przesiadkowego przy ul. Poznańskiej w Kleszczewie. Już niebawem pomiędzy budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury a siedzibą Urzędu Gminy powstanie nowa pętla autobusowa wraz z poczekalnią.

Jest to jeden z największych projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie gminy. W ramach zadania w centrum Kleszczewa powstaje dworzec autobusowy, z którego będą odjeżdżać autobusy do Poznania, Środy Wlkp. i różnych części gminy. Ponadto pasażerowie będą mogli skorzystać z zadaszonego peronu i budynku poczekalni. Obok węzła przesiadkowego przy ul. Poznańskiej w Kleszczewie powstanie również parking.

Podobny węzeł przesiadkowy wraz z zatoką autobusową, wiatami, parkingiem i infrastrukturą powstanie także w Tulcach. Obecnie gmina kończy przygotowania związane z procedurą przetargową. Inwestycja ma być realizowana w ramach programu „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania dokumentacji projektowej.

Projekt zakłada również przebudowę ulicy Sportowej w Kleszczewie oraz zakup 9 niskoemisyjnych autobusów. Osiem z nich ma być 12-metrowych, które będą mogły pomieścić 90 pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. Ponadto gmina zakupi minibus. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Całkowita wartość projektu wynosi blisko 28 milionów złotych, z czego 20,2 mln zł gmina otrzyma z dofinansowania unijnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.