×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

W ramach Budżetu Obywatelskiego w gminie Kostrzyn w ubiegłym roku stanęło 11 stacji naprawy rowerów W ramach Budżetu Obywatelskiego w gminie Kostrzyn w ubiegłym roku stanęło 11 stacji naprawy rowerów Fot. Janusz Ludwiczak

Kostrzyn: Mieszkańcy mogą zdecydować na co zostaną wydane środki z budżetu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwa głosowanie w kostrzyńskim Budżecie Obywatelskim. Do 21 października mieszkańcy gminy Kostrzyn mogą sami zdecydować, na co zostaną wydane środki z budżetu. Do wyboru jest osiem projektów w kategorii „zadania duże”, których wartość nie może przekraczać 125 tys. zł oraz pięć zadań małych – do 25 tys. zł.

Wśród projektów dużych znalazły się:  budowa dwóch boisk do piłki miejskiej na terenie Kostrzyna, „Łyczek wody dla ochłody" - zdroje wody pitnej w Kostrzynie, automatyczne punkty zbierania butelek, budowa plaży miejskiej w Kostrzynie, stworzenie sieci edukacyjnych radarowych wyświetlaczy pomiaru prędkości na terenie gminy, a także budowa górki saneczkowej ze zjeżdżalnią i elementami do wspinaczki oraz stworzenie ścieżki edukacyjnej w Siekierkach, a także modernizacja gminnych stref aktywności dla dzieci i dorosłych w Gwiazdowie, Siedleczku, Węgierskim, Skałowie, Klonach, Trzeku, Czerlejnku oraz Drzązgowie.

W kategorii zadania małe zgłoszono projekty: doposażenie jednostek OSP w Kostrzynie i Brzeźnie, powstanie ławki multimedialnej w kostrzyńskim Parku Miejskim, zjazd linowy dla dzieci w Kostrzynie oraz stworzenie strefy sportu i rekreacji na boisku w Siekierkach Wielkich.

Głosowanie potrwa do 21 października za pośrednictwem internetu oraz metodą tradycyjną poprzez papierową kartę do głosowania, którą należy wrzucić do urny w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Dworcowej 5 w Kostrzynie.
Uprawnionymi do udziału w głosowaniu są osoby fizyczne, które na dzień rozpoczęcia głosowania ukończyły 18 lat, są mieszkańcami gminy Kostrzyn, rozumianymi jako osoba zamieszkująca w miejscowości położonej na obszarze gminy z zamiarem stałego pobytu. Każdy uprawniony mieszkaniec może zagłosować na maksymalnie 2 zadania. Jedno zadanie z kategorii zadań małych i jedno z kategorii zadań. Aby prawidłowo oddać głos należy podać imię i nazwisko oraz numer PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Gminy Kostrzyn wraz z formularzem do głosowania znajduje się na stronie internetowej: www.kostrzyn.budzet-obywatelski.org.

Dodajmy, że w ramach poprzedniej edycji kostrzyńskiego Budżetu Obywatelskiego w Brzeźnie, Czerlejnie, Czerlejnku, Drzązgowie, Iwnie i Wiktorowie powstał monitoring (124 757 zł), a przy ul. Andrzejewo w Kostrzynie skatepark. W latach ubiegłych decyzją mieszkańców do tej pory sfinansowano między innymi samoobsługowe stacje naprawy rowerów, plac zabaw przy ul. Estkowskiego w centrum gminy a także rodzinne miejsce spotkań w Siekierkach Wielkich.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.