Do tej pory strażacy z OSP Komorniki musieli korzystać z 36-letniego Star-u 244 Do tej pory strażacy z OSP Komorniki musieli korzystać z 36-letniego Star-u 244 Fot. Urząd Gminy Kleszczewo

Kleszczewo: Strażacy otrzymali nowy wóz bojowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jednostka OSP w Komornikach do tej pory dysponowała wysłużonym Starem 244 z 1983 r. Po wielu latach starań strażacy otrzymali nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Komornikach otrzymała średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FL 280 z napędem 4x4 i o pojemności zbiornika na wodę ponad 3 tysięcy litrów. Pojazd został zakupiony z dotacji udzielonej przez Gminę Kleszczewo w kwocie 302.969,00zł oraz ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 460 tys. zł. 

Środki z MSWiA jednostka OSP Komorniki otrzymała w ramach umowy podpisanej w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.