Gowarzewo: Gdzie powstanie przepompownia? Fot. esesja

Gowarzewo: Gdzie powstanie przepompownia?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W trakcie ostatniej sesji kleszczewscy radni zdecydowali o nabyciu przez gminę nieruchomości w Gowarzewie po nieczynnym cmentarzu ewangelickim na potrzeby przepompowni.

Na początku posiedzenia, które odbyło się 30 września radni gminy Kleszczewo podjęli uchwałę w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności oddziałów gimnazjalnych włączonych w strukturę Szkoły Podstawowej im. Walczących o Niepodległość w Kleszczewie oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Tulcach, a także uchwalili regulamin wynagradzania nauczycieli. I tak wychowawca klasy oraz opiekun oddziału przedszkolnego otrzymają dodatek w wysokości 300 złotych.

W dalszej części sesji kleszczewscy radni nadali nazwę Platynowa jednej z ulic w Tulcach (chodzi o  działki o nr ged. 196/15). Podjęta uchwała umożliwi właścicielom nieruchomości nadanie numerów porządkowych i adresów dla działek budowlanych, zlokalizowanych przy drodze.
 
Ponadto radni jednogłośnie zdecydowali o nabyciu przez gminę Kleszczewo nieruchomości o powierzchni 0,0169 ha w Gowarzewie po nieczynnym cmentarzu ewangelickim z przeznaczeniem na teren przepompowni.

– Nabycie przedmiotowej nieruchomości związane jest z koniecznością zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców, w szczególności w zakresie infrastruktury technicznej poprzez realizację przepompowni PG1 – uzasadnia Marek Maciejewski, przewodniczący Rady Gminy Kleszczewo.

Na zakończenie posiedzenia Rada Gminy Kleszczewo dokonała zmian w tegorocznym budżecie, zwiększając dochody o kwotę 912 912,08 zł m.in. z tytułu zwrotu dotacji za 2018r. przez ZTM Poznań. Podjęta uchwała zmniejsza też wydatki o blisko 1,2 mln zł oraz zabezpiecza środki m.in. na zakup autobusu, budowę ul. Waniliowej w Gowarzewie oraz ścieżki pieszo-rowerowej z Kleszczewa do Nagradowic.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.